felani gh پنجشنبه 12 تیر 1393 09:56 ق.ظ نظرات ()

www.ROZANEHONLINE.com

در حالی‌که این روزها تب فوتبال و جام جهانی سرتاسر جهان را فرا گرفته است هنرمندانی هستند که در این بین آثاری مرتبط با موضوع فوتبال خلق می‌کنند و اتقاقاً در نوع خود جالب و خاص هستند. پس از پایان مرحله گروهی جام بیستم در برزیل از نقاشی‌های خیابانی رونمایی شد که مربوط به پنج صحنه معروف این مرحله از این تورنمنت بود.

1- کلینت دمپسی از آمریکا

با گلی که کلینت دمپسی، کاپیتان آمریکا در ثانیه 30 بازی این تیم مقابل غنا به ثمر رساند شروعی رؤیایی را برای شاگردان یورگن کلینزمن رقم زد. آمریکایی‌ها با پیروزی 2 بر یک در این بازی گامی بلند برای صعود از گروه G جام جهانی برداشتند.

روزنه آنلاین2- روبین فن‌پرسی از هلند

فن‌پرسی، مهاجم تیم ملی هلند یکی از زیباترین گل‌های مرحله گروهی جام جهانی 2014 را مقابل اسپانیا، مدافع عنوان قهرمانی با ضربه شیرجه‌وار وارد دروازه ایکر کاسیاس کرد. شاگردان لوئیز فن‌خال این بازی را در نهایت با پیروزی 5 بر یک به سود خود به پایان بردند. 

گروه سرگرمی روزنه3- گیلرمو اوچا از مکزیک

مکزیک در دومین بازی خود در مرحله گروهی جام جهانی 2014 به مصاف برزیلی رفت که در خاک خود از حمایت پرشور هوادارانش بهره می‌برد ولی عملکرد خوب اوچا باعث شد تا ال‌تری یک امتیاز از میزبان مسابقات بگیرد. اوچا با مهار استثنایی ضربه نیمار سبب شد تا دو تیم با تساوی بدون گل زمین را ترک کنند. 

http://www.rozanehonline.com4- لیونل مسی از آرژانتین

لیونل مسی، ستاره تیم ملی آرژانتین در مرحله گروهی جام جهانی 2014 برزیل نه‌تنها یک‌‌بار بلکه چندین مرتبه به داد تیمش رسید. در سه بازی آلبی‌سلسته که با اختلاف یک‌گل به پیروزی رسید مسی چهار گل به ثمر رساند ولی هیچکدام از گل‌های او در این مرحله به اندازه گلی که در دقیقه 1+90 به ایران زد و قلب ایرانیان را شکست خاطره‌انگیز نبود. 

گروه سرگرمی روزنه5- نیمار از برزیل

نیمار، سوپراستار سلسائو در رقابت‌های جام بیستم است. او با دو گلی که مقابل کرواسی در بازی افتتاحیه به ثمر رساند، زمینه‌ساز پیروزی 3 بر یک تیمش در نخستین گام شد. پس از گل به خودی که مارسلو در دقیقه 11 به ثمر رساند برزیل با گلی که نیمار در دقیقه 27 به ثمر رساند به بازی برگشت و در ادامه این بازیکن در دقیقه 71 از روی نقطه پنالتی میزبان را پیش انداخت. در نهایت هم اسکار تیر خلاص را بر پیکر کرواسی وارد کرد تا شاگردان فیلیپه اسکولاری 3 بر یک پیروز میدان شوند. 

www.ROZANEHONLINE.com

منبع: ورزش سه