felani gh شنبه 16 آذر 1392 04:20 ب.ظ نظرات ()

شاید به نظرتان کمی عجیب بیاید اما داشتن سبیل برای مردان مزایایی به همراه دارد. با چند مورد از فواید آن بیشتر آشنا شوید.سپر حفاظتی خوبی در مقابل اشعه خورشید است

درست است که سبیل ها فقط قسمتی از پوست بالای بینی را می پوشانند اما به هر حال می توانند بخش کوچکی از پوست را در برابر اشعه های مضر خورشید حفظ کنند. پژوهش های اخیر نشان می دهند ریش و سبیل می توانند پوست مردان را 90 تا 95 درصد از آسیب های اشعه ماوراء بنفش خورشید مصون نگه دارند. در نتیجه پیری پوست به تعویق می افتد و احتمال بروز سرطان پوست به حداقل می رسد.

به طور کلی موها حفاظ خوبی در مقابل خورشید هستند. بعضی از متخصصان اعتقاد دارند موها مانند فاکتورهای حفاظتی (SPF) عمل می کنند. هر قدر موهای صورت بلند و متراکم تر بوده و ضخامت بیشتری داشته باشند، فاکتور حفاظتی شان قوی تر است.
www.ROZANEHONLINE.com
علائم پیری پوست را می پوشاند

افرادی که خصوص خنده عمیقی دارند یا می خواهند پیری پوست اطراف لب ها را بپوشانند، بهتر است از یک سبیل بلند و کلفت کمک بگیرند.گروهی از سبیل ها نعل اسبی هستندکه برای این قبیل افراد مناسب به نظر می رسد چون دنباله های سبیل روی خط خنده امتداد می یابد و اثری از خنده باقی نمی ماند.

عفوت ها و جوش های پوستی را کاهش می دهد

وقتی بخشی از صورت با سبیل پوشیده شده، دیگر لازم نیست موهای این قسمت هر روز تمیز شوند. در نتیجه احتمال عفونت باکتری ها و آکنه صورت کمتر می شود و مشکلات بعدی ناشی از آن نیز تا حدی رفع می شوند. متخصصان پوست و مو می گویند در این شرایط فولیکول های مو عفونت نمی کنند و به دلیل بسته شدن فولیکول ها، جوش ها و آکنه های صورت ایجاد نمی شوند.

علائم حساسیت و آسم را به حداقل می رساند

اگرچه درباره این ویژگی سبیل توافق جمعی وجود ندارد اما گروهی از متخصصان پوست و مو بر این باورند که موهای صورت می توانند علائم آسم و حساسیت را کاهش دهند و نقش حفاظتی در سیستم تنفسی دارند. البته بعضی ها هم کاملا با این فرضیه مخالفند. با این وجود نتایج چند پژوهش نشان می دهد افرادی که نسبت به عوامل حساسیت زا و آلودگی های محیطی حساس هستند، می توانند از این مزیت سبیل بهره ببرند.

موهای پایین بینی مانند فیلترهایی عمل می کنند که می توانند از ورود ذرات و عوامل حساسیت زا به بینی جلوگیری کنند.


سبیل های خاص!

افراد مشهور مانند سیاستمداران، ورزشکاران و هنرپیشگان تاثیر مهمی روی فرهنگ عامه مردم دارند. کافی است یک هنرپیشه محبوب مدل مو یا سبیل خاصی را انتخاب کند که در مدت کوتاهی طرفدارانش نیز همان مدل را انتخاب کنند.

چارلی چاپلین

  www.ROZANEHONLINE.com
 
چارلی چاپلین علاوه بر اینکه به نوعی نماد سینمای صامت است اما به دلیل سبیل کوتاه و خاصش معروف است و حتی تبدیل به امضایش شده.

کلارک گیبل
 
www.ROZANEHONLINE.com
 
کلارک گیبل که با فیلم بر باد رفته به اوج محبوبیت رسید، عمده جذابیتش را مدیونسبیل مدادی اش است که تا آخر عمرش آن را حفظ کرد.

ادی مورفی

  روزنه آنلاین
 
ادی مورفی را که نماد فیلم های کمدی دهه 90 میلادی است، اصلا نمی توان حتی بدون سبیلش تصور کرد. او حتی یک بار نیز بدونآن در فیلمی بازی نکرده است.

مل گیبسون
 
www.ROZANEHONLINE.com
 
مل گیبسون که با ساخت فیلم شجاع دل بسیار محبوب تر شد، کمتر سبیل می گذارد اما وقتی هم سبیل می گذارد آن را از نوع اساسی اش انتخاب می کند.

سروش صحت
گروه سرگرمی روزنه
 
بازیگر، نویسنده و کارگردان خوب کشورمان چند صباحی است که حسابی با نوع خاص سبیل هایش موردتوجه قرار گرفته است.

رام سینگ کاوهان
www.ROZANEHONLINE.com
 
دارنده بلندترین سبیل دنیا از سال 2010 تاکنون رام سینگ کاوهان است که طول سبیلش 4.29 متر است. خدا بدهد برکت!

جانی دپ
گروه سرگرمی ROZANEH
 
بازیگر محبوب این سال ها علاقه خاصی به سبیل دارد و اگر یادتان باشد در فیلم دزدان دریایی کارائیب نیز با همین سبیل هایی حاضر شد که در دنیای واقعی دارد؛ البته با ریش اش.

ماریو
www.ROZANEHONLINE.com
ماریو یا همان قارچ خور معروف نماد بازی های رایانه ای است که با سبیل های کلفت و خاصش دل خیلی ها را برده است. برادرش لوئیجی نیز سبیل خاص خودش را دارد.


سبیل تان را با توجه به ساختار صورتتان انتخاب کنید

آرایشگران حرفه ای توصیه می کند برحسب نوع چهره این نکته ها را در نظر بگیرید:

- افرادی که بینی های بزرگ و برجسته دارند بهتر است سبیل های پهن و پرپشت تری را انتخاب کنند تا بزرگی بینی آنها کمتر به چشم بیاید.

- افرادی که دهان بسیار کوچک یا متوسط دارند بهتر است سبیل های کوچکی روی صورتشان داشته باشند.

- پیشنهاد می شود مردانی که دهان پهنی دارند یا لب بالایی شان برجسته است، سبیل های بزرگ و سنگینی مانند سبیل دسته دوچرخه ای انتخاب کنند. سبیل های دو قسمتی برای این افراد مناسب تر است و سبیل مسواکی یا قلمویی جزو انتخاب های نامناسب هستند.

- مردانی که صورتی گرد با اجزای یک اندازه و متناسبی دارند با کمک سبیل هایی که تقریبا مربع شکل هستند، جذاب تر به نظر می رسند.

آرایش سبیل تنوع زیادی دارد. بعضی از آنها در جهان تا حدود زیادی شناخته شده هستند. سبیل های مشهور بین المللی اینها هستند:

سبیل مدادی
www.ROZANEHONLINE.com
 
باریکی این سبیل به اندازه یک مداد است و به همین دلیل به این نام معروف شده. این سبیبل باریک بسیار نزدیک به لب بالایی قرار دارد. برای داشتن چنین سبیلی داشتن یک مداد کافی است تا خط بالای سبیل کاملا صاف شود.

سبیل انگلیسی
گروه سرگرمی ROZANEH
کمی از سبیل مدادی پهن تر است و رو به بالا امتداد پیدا می کند. برای داشتن سبیل انگلیسی داشتن واکس مو ضروری است.

سبیل فرانسوی
گروه سرگرمی ROZANEH
 
شبیه سبیل انگلیسی است اما انتهای این سبیل پیچ و تاب بیشتری دارد. این سبیل بسیار رسمی است و با کت و کلاه، تیپ رسمی فرانسوی را کامل میکند. شاید این روزها کمتر پیش بیاید که مردان فرانسوی چنین سبیلی روی صورتشان داشته باشند.

سبیل دسته دوچرخه ای
www.ROZANEHONLINE.com
یک سبیل دو قسمتی است که هر سمت آن شباهت زیادی به دسته دوچرخه های قدیمی دارد.

سبیل نعل اسبی
گروه سرگرمی ROZANEH
 
آرایش این سبیل شبیه سبیل دسته دوچرخه ای است، با این تفاوت که انتهای سبیل به سمت پایین کشیده می شود. این سبیل باید مرتب شسته و شانه شود. بعضی از افرادی که به موتورسواری هیجانی علاقه دارند این مدل سبیل را انتخاب می کنند.

سبیل فومانچو
گروه سرگرمی روزنه
 
در بین چینی ها طرفداران زیادی دارد و در فیلم های آسیای شرقی شخصیت هایی با اینجور سبیل ها را می بینید. آرایش این سبیل هم کمی دشوار است و بیشتر برای هنرپیشه ها مناسب است.

سبیل مسواکی
گروه سرگرمی روزنه
 
به این مدل سبیل هیتلری هم می گویند. طول این سبیل حدود 2.5 سانترمتر است. آرایش این سبیل چندان مشکل نیست و شکل آن باید شبیه ذوزنقه باشد.

سبیل قلم مویی
روزنه آنلاین
 
لبه های گردی دارد و باریک تر از سبیل مسواکی است. البته پهنای بیشتری دارد و ظاهر آن کمی شبیه قلم موی نقاشان است. برای همین به آن سبیل قلم مویی می گویند. مرتب کردن این سبیل به نسبت ساده است و وقت زیادی نمی گیرد.

سبیل مجارستانی

  http://www.rozanehonline.com
 
یک سبیل پرپشت و بزرگ است. لبه های آن به پایین دهان کشیده می شود و کمی پیچ می خورد. مارک تواین نویسنده معروفی است که او را با این سبیل می شناسند. سبیل مجارستانی با ویژگی های منحصر به فردی که دارد، به راحتی قابل تشخیص است. این سبیل در بعضی از امپراطوری های مجارستان رایج بوده و به همین دلیل به این نام مشهور شده است.

سبیل سالوادور دالی
www.ROZANEHONLINE.com
 
یک سبیل عجیب بسیار باریک و بلند که با کمک کلی واکس و ژل به این صورت درمی آید. نوک این سبیل بسیار باریک است و کمی هم به سمت بالا متمایل می شود. سالوادور دالی نقاش سورئالیست معروفی است که از داشتن این سبیل خیلی خوشش می آمده و سبیلش هم مانند نقاشی هایش متفاوت است.

سبیل امپراتوری
گروه سرگرمی ROZANEH
 
بعضی از پادشاهان به سبیل های بزرگ و پرپشت علاقه زیادی داشتند. در واقع در بعضی از دوره ها بلندی ریش و سبیل نماد مقام بالاتر بود؛ به همین دلیل بعضی از امپراتورها هم دلشان می خواسته با کمک سبیل های متفاوت خودشان را از دیگران متمایز نشان دهند. به هر حال به افراد عادی توصیه نمی شود به دنبال چنین سبیل هایی باشند چون مرتب کردن آن دردسرهای زیادی دارد.


اگر می خواهید سبیل بگذارید حواستان باشد که ...

یک قانون کلی می گوید مردانی که صورت کوچکی دارند بهتر است سبیل های کوچکتری روی صورتشان داشته باشند. افرادی که اجزای صورتشان بزرگ است می توانند سبیل های پهن و بزرگتری انتخاب کنند. اشخاصی که صورت های کشیده و بیضی دارند هم می توانند با کمک سبیل صورتشان را کشیده تر نشان دهند تا بلندی صورتشان کمتر به چشم بیاید و تناسب صورتشان متعادل تر شود. به طور کلی انتخاب سبیل به طول دهان، اندازه بینی، فضای بالای لب، پهنای گونه ها، شکل و ارتفاع چانه، تراکم موهای سبیل و رنگ و بافت صورت بستگی دارد.